EPA Systemy Sp. z o.o.

Al. Wojska Polskiego 154

71-324 Szczecin

tel. 091 431 53 60

e-mail: epa@epasystemy.pl

Logo EPA Systemy

 

Adres: www.ctera.com.pl

Login: ctera

Hasło: ctera

 

Jeżeli macie Państwo pytania handlowe dotyczace oferowanych przez nas produktów to prosimy o kontakt z nami:

 

telefon (91) 4315 361 - Monika

telefon (91) 4315 362 - Piotr

telefon (91) 4315 366 - Jacek

telefon (91) 4315 368 - Łukasz

telefon (91) 4315 370 - Piotr

telefon (91) 4315 373 - Marcin

 

email: epa@epasystemy.pl

 

Kontakt z innymi Działami ->

 

Jeśli chcesz być informowany o promocjach i nowościach w naszej ofercie, bardzo prosimy o podanie adresu e-mail na jaki możemy przesyłać Ci informacje.


 

Ctera Agent to oprogramowanie dostarczane razem z urządzeniami CTERA i jest specjalizowanym i dedykowanym oprogramowaniem do tworzenia i odzyskiwania kopii zapasowych z serwerów połączonych do produktów Ctera C400, C200 i CloudPlug.

 

Oprogramowanie Ctera Agent Server współpracuje z systemami operacyjnymi Windows Server 2000, 2003, 2008 w wersjach 32 bitowych i 64 bitowych i działa na systemie operacyjnym jako tzw. proces. Dostępna jest pełna wersja oprogramowania Ctera Server Agent dla systemów Linux. W przypadku serwerów Windows Server 2003/2008 poza archiwizacją wszelkich plików czy katalogów użytkowników dodatkowo możliwe jest wykonanie pełnych kopii bezpieczeństwa oraz odzyskanie danych dla:

- Microsoft SQL serwer,

- Microsoft Exchange,

- Microsoft Share Point,

- Microsoft Active Directory,

- Microsoft System State.

Sklep internetowy, gdzie można kupić ten produkt w dobrej cenie.

WEJSCIE DO SKLEPU ->

Platforma zakupowa B2B dla Firm posiadających konto w EPA Systemy.

PLATFORMA ONLINE B2B ->

Chcesz szybko poznać cenę i dostępność produktu ? Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym: tel. 91-4315360 lub e-mail: epa@epasystemy.pl

 

Administrator może odzyskiwać dane w dowolnej chwili poprzez aplikację Ctera Agent lub z poziomu serwera Ctera po zalogowaniu się swoim indywidualnym loginem i hasłem na dostępny serwer. Kopia zapasowa danych wykonywana może być zawsze i wszędzie. Nie tylko dla komputerów znajdujących się w tej samej sieci lokalnej (biurze, lokalizacji), ale również dla komputerów posiadających tylko połączenie z internetem. Tak więc obejmuje ona również pracowników mobilnych. Oczywiście jest to w pełni konfigurowalne. Użytkownik systemu może bez udziału administratora odzyskiwać swoje dane w dowolnej chwili poprzez aplikację Ctera Agent lub z poziomu serwera Ctera po zalogowaniu się swoim indywidualnym loginem i hasłem na dostępny serwer.

 

Instalacja i uruchomienie

Instalacja wykonowana jest na każdym komputerze oddzielnie i sprowadza się ona do jednorazowego uruchmienia instalatora i podanie adresu IP serwera Ctera w sieci. Z poziomu serwera Ctera możemy zarządzać wszystkimi Agentami. Widzimy które serwery są aktualnie podłączone, czy wykonuje się obecnie jakaś kopia, kiedy była wykonana ostatni kopia itp. Administrator sam może wymusić wykonanie kopii jeżeli uważa, że dawno nie była robiona. Co więcej administrator może mieć pełny dostęp do plików serwera dzięki czemu widzi, które pliki są kopiowane.

 

 

Dodatkowo administrator sam może wybrać, które pliki mają zostać skopiowane. Dla Systemów operacyjnych Windows Serwer 2003 i 2008 można zrobić kopię całych obrazów dysków (disk image), które mogą być wykorzystywane do odzyskania systemu operacyjnego i wszystkich plików na innym komputerze jako tzw. "Bare Metal Recovery". Ważną informacją jest to, że kopia może być wykonywana podczas gdy użytkownik ma pootwierane pliki czy też programy korzystające z danych plików.

 

Konfiguracja kopii bezpieczeństwa

Urządzenia CTERA możemy skonfigurować tak, aby synchronizowały się z innym urządzeniem w sieci nie będącym produktami CTERA. Można tak ustawić serwer, aby np. dwa razy dziennie wysyłał dane z folderu lokalnego na inne urządzenie, lub aby z innego urządzenia kopiował dane na swój lokalny folder. Oczywiście to my decydujemy jak często ma się wykonywać taka synchronizacja oraz w którym kierunku ma się ona odbywać. 

 

 

Administrator systemu może skonfigurować wykonywanie migawek plików tzw. "snapshot" dla wybranego wolumenu (i wszystkich plików na nim zgromadzonych. Ułatwia to zachowanie na dyskach kopii danych w kilku wersjach. Jest to przydatne gdy użytkownik końcowy zmieni przez pomyłkę zawartość w pliku po czym wykona kopię, co automatycznie spowoduje, że zawartości pliku będzie zmieniona na serwerze. W przypadku gdy użytkownik będzie chciał odzyskać poprzednią wersję pliku, a w między czasie wykonał się snapshot wolumenu to wystarczy odzyskać plik z tego snapshota.  Administrator decyduje czy kopia ma być wykonywana raz na godzine, dwa razy czy może tylko raz dziennie.

 

Systemy operacyjne Apple i Linux

Gdy chcemy wykonać kopię dla systemów Mac to nie musimy nawet instalować na komputerach dodatkowego oprogramowania.  Serwer CTERA sam potrafi znaleźć  w sieci komputery,  wystarczy zalogować się  na dane urządzenie poprzez dwukrotne kliknięcie na wybrany serwer, a następnie należy podać  login i hasła dostępowe dla danego komputera, serwera. Następnie konfigurujemy, które foldery i jak często mają być kopiowane na serwer. Dla komputerów z systemem Linux, Unix, do wykonywania kopii jest wykorzystywany protokół Rsync, a dla komputerów z systemem MAC  funkcja Time Machine.

 

 

Przeszukiwanie archiwów

System archiwizacji Ctera pozwala na szybkie przeszukiwanie archiwów plików w poszukiwaniu odpowiedniego pliku o okreslonej nazwie lub zawierającego określoną frazę. Dotyczy to również poczty elektronicznej (pliki pst dla programu Outlook) oraz plików tekstowych. Dzięki temu, nawet nie pamiętając nazwy pliku, szybko możemy dotrzeć do interesujących nas informacji.

 

 

Dyski sieciowe QNAP

EPA Systemy jako dystrybutor dysków sieciowych QNAP, które doskonale sprawdza się w każdej firmie - backup, hosting, współdzielenie plików. Zobacz więcej na www.qnap.pl

 

Konsola LCD KVM Aten

Posiadamy szeroki wybór konsoli LCD, także z wbudowanymi przełącznikami KVM. Idealne do zabudowy w szafie rack. Najniższe ceny w Polsce. Przełączniki i konsole LCD KVM ->

 

Tylko my oferujemy Ci pakiety EPA Care Pack- szybka pomoc techniczna, wydłużona gwarancja, door-door, serwis Next Business Day i wiele innych - sprawdź nasze wsparcie techniczne tutaj...

 

Zapraszamy do współpracy Firmy branży IT, integratorów systemów, sklepy komputerowe. Otrzymacie Państwo dostęp do naszego systemu on-line B2B i atrakcyjne warunki handlowe. Firmy prosimy o kontakt: 91-4315360 lub email: epa@epasystemy.pl

Nasze serwisy: || Dyski sieciowe Synology || Dysk sieciowy QNAP || Sklep KVM Aten || Kamery Etrovision || Kopia zapasowa z Ctera || Macierze dyskowe Qsan

Jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż sprzętu EE zobowiązani jesteśmy do informowania o jednostkowym koszcie gospodarowania odpadami KGO, który wynosi 0,35 zł/kg - jest to cena składowa towaru i nie stanowi kosztu dodatkowego. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że podane przez nas ceny oraz dane techniczne są wolne od błędów. Nieprawidłości opisów nie mogą być podstawą żadnych roszczeń. EPA Systemy Sp. z o.o. - KRS nr 0000241302, NIP 852-245-73-81.