EPA Systemy Sp. z o.o.

Al. Wojska Polskiego 154

71-324 Szczecin

tel. 091 431 53 60

e-mail: epa@epasystemy.pl

Logo EPA Systemy

 

 

 

Jeżeli macie Państwo pytania handlowe dotyczace oferowanych przez nas produktów to prosimy o kontakt z nami:

 

telefon (91) 4315 361 - Monika

telefon (91) 4315 362 - Piotr

telefon (91) 4315 366 - Jacek

telefon (91) 4315 368 - Łukasz

telefon (91) 4315 370 - Piotr

telefon (91) 4315 373 - Marcin

 

email: epa@epasystemy.pl

 

Kontakt z innymi Działami ->

 

Jeśli chcesz być informowany o promocjach i nowościach w naszej ofercie, bardzo prosimy o podanie adresu e-mail na jaki możemy przesyłać Ci informacje.


Serwery RS2416+/RS2416RP+ to rozbudowane rozwiązania sieciowej pamięci masowej przeznaczone dla rozwijających się firm, które są wyposażone w funkcje, takie jak system plików Btrfs umożliwiający planowanie migawek i zapewniający integralność danych, skalowalność w czasie pracy do 24 dysków, a także wysoką wydajność niezbędną we współczesnych miejscach pracy.

 

Serwer Synology RS2416+/RS2416RP+ jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją firmy Synology. Pojemność serwera plików do 72 TB przy zastosowaniu dysków 6TB, z możliwością rozbudowy do 144TB przez moduł rozszarzający Synology RX1214. Serwer występuje w dwóch wersjach - z zasilaniem pojedynczym (RS2416+) oraz z zasilaniem redundatnym (RS2416RP+).

 

Sklep internetowy, gdzie można kupić ten produkt w dobrej cenie.

WEJSCIE DO SKLEPU ->

Platforma zakupowa B2B dla Firm posiadających konto w EPA Systemy.

PLATFORMA ONLINE B2B ->

Chcesz szybko poznać cenę i dostępność produktu ? Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym: tel. 91-4315360 lub e-mail: epa@epasystemy.pl

Synology RS2416+

Zobacz też kamery przemysłowe EPCam współpracujące z tym serwerem.

Więcej informacji o rozwiązaniach Synology ->

 

Doskonały także jako platforma do monitoringu video (obsługa do 35 kamer sieciowych jednocześnie). Macierz może być wykorzystywana w wirtualizacji i jest w pełni certyfikowana przez VMware, Citrix i Microsoft Hyper-V. Serwer plików Synology RS2416+ dzięki wsparciu dla RAID 0/1/5/6/10/5+zapas umożliwia podniesienie bezpieczeństwa w przechowywaniu ważnych danych przedsiębiorstwa oraz podniesienie wydajności ich użytkowania.

Urządzenie wyposażone jest w cztery porty sieciowe 1Gbit/sek, zapewniające niezawodne łącze sieciowe z możliwością ustawienia funkcji fail-over oraz load balancing oraz agregacji połączeń.

 

Cechy wyjątkowe dysku sieciowego Synology RS2416RP+

- Obudowa serwerowa do szafy rackowej o wysokości 2U
- Funkcje hot swap RAID 0/1/5/6/10/5+spare z funkcją rozbudowy w locie
- Wsparcie dla Microsoft Windows ADS (Active Directory) z pełną obsługą ACL
- Różnorodne rozwiązania dla backupu - kopia na dyski zewnętrzne i inne urządzenia
- Zgodność z VMware vSphere 5, VAAI, Citrix, Hyper-V
- Wbudowany serwer FTP z obsługą SSL/TLS
- Dostępne wersje z redundatnym zasilaniem
- Doskonała platforma sieciowa z obsługą systemów Windows / Linux / Mac OSX
- Kompletny zestaw aplikacji mobilnych dla systemów Android, Apple Iphone / IPad
- Hosting stron internetowych z użyciem PHP/MySQL o dużej wydajności
- Współdzielenie zasobów np. drukarki USB dla systemów Windows i MacOS
- Wydajność: odczyt (450MB/sek) - zapis (380 MB/sek)
- Panel użytkownika i oprogramowanie dostępne w języku polskim

 

Technologia pasywnego chłodzenia eliminuje zależność od specjalnego wentylatora chłodzącego procesor. W razie awarii wentylatora wbudowany mechanizm nadmiarowości zwiększa szybkość obrotów pozostałych wentylatorów w celu poprawy chłodzenia. Nieprzerwana dostępność to cel o znaczeniu krytycznym dla wszystkich firm, ale wiele przedsiębiorstw na całym świecie jest wciąż nieprzygotowanych na katastrofę. Synology High Availability (SHA) może zapewnić bezproblemowe przełączanie serwerów w klastrze w przypadku awarii serwera, minimalizując jej wpływ na aplikacje. W ten sposób zmniejsza ryzyko nieoczekiwanych zakłóceń i kosztownych przestojów.

 

serwer plików

Serwer plików dla sieci lokalnej

Synology umożliwia dostęp do danych i wysoką wydajność odczytu i zapisu nawet dla dużej ilości użytkowników, dlatego jest interesującym rozwiązaniem dla firm, biur i domów. Użytkownicy mogą przechowywać dane na serwerze i korzystać z nich podobnie jak z innych zasobów sieciowych poprzez standardowe otoczenie sieciowe (Windows, MacOS, Linux)

 

auto backup

Obsługa protokołu iSCSI

Synology umożliwia dostęp do wybranych wolumenów także za pomocą protokłu iSCSI, co pozwala na podłączenie danych na dysku sieciowym do np. serwera Windows 2003 lub 2008 za pomocą kabla sieciowego, ale w tym wypadku dla systemu Windows czy Linux są one widziane jako dysk lokalny. Idealne do wykorzystanie dysku sieciowego jako magazynu dla baz danych, systemów wirtualizacji czy backupu. Dodatkowo Synology też może obsługiwac podłączenie danych do siebie i rozbudować swoją pojemność przez połączenia iSCSI.

serwer ftp

Serwer FTP - udostępnij swoje pliki znajomym i Klientom

Dyski sieciowe Synology wyposażone są w standardowy serwer FTP. Dzięki niemu i łatwemu zarządzaniu użytkownikami można udostępniać dysk jako źródło plików dla Klientów (możliwy zapis, odczyt, modyfikacja - zależne od praw dostępu). Ważne i poufne dane mogą być bez problemów przesyłane przez Internet dzięki SFTP wykorzystującym protokół szyfrowany SSL/TLS.

 

print serwer

Print Server - drukarka USB w sieci LAN

Współdzielenie drukarki USB w sieci jest niezwykle łatwe. Wiele dostępnych na rynku urządzeń zostało zweryfikowanych pod względem kompatybilności. Zainstalowane oprogramowanie Print Server, wraz z kreatorem dodawania drukarki, ułatwia wiele czynności, które przy konkurencyjnych urządzeniach są skomplikowane.

 

serwer www

Dynamiczne strony internetowe z PHP i MySQL

Synology posiada zintegrowany serwer Apache z obsługą skryptów PHP oraz zainstalowaną bazę danych MySQL. Bez specjalnych umiejętności informatycznych można bardzo szybko stworzyć własną stronę www, blog lub forum internetowe i w ten sposób efektownie zaprezentować się w Internecie.

 

active directory

Pełna kontrola dostępu

Synology pozwala na zarządzanie kontami użytkowników. Każdy użytkownik może mieć inne uprawnienia do poszczególnych zasobów. Konfiguracja ustawień jest prosta. Jednak przy nieskomplikowanej konfiguracji urządzenie może działać w sieci opartej na Windows Active Directory. Seria DS jest kompatybilna z Windows Active Directory i usługą katalogową systemu NT4.

 

auto backup

Backup i archiwizacja - Pełne rozwiązanie

Synology pozwala na prowadzenie bierzącej archiwizacji plików z komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Do każdego zestawu dołączone jest DARMOWE oprogramowanie bez limitu ilości instalacji. . Możliwy jest również backup danych składowanych na serwerze Synology. Kopia zapasowa może być zapisywana na zewnętrznym dysku twardym podłączonym poprzez port USB, lub eSATA lub na zdalnym urządzeniu Synology lub rsync serwerze.

 

kamery przemysłowe

System monitoringu video

Synology posiada wbudowaną aplikację pozwalającą na wykorzystanie kamer sieciowych wielu firm do zdalnego monitoringu video. Serwer pozwala na zapis, odtwarzanie obrazu z kamer i czuwanie (wykrywanie ruchu). Obsługuje kamery sieciowe zwykłe i megapixelowe. Powiadamia e-mail o alarmach. Podgląd video sygnału z kamer na żywo przez przeglądarkę www. Dodatkowo wbudowany jest system inteligentnej analizy video. Polecamy kamery sieciowe Etrovision. Wiecej szczegółów tutaj...

 

Niezależność od platformy Windows, Linux i Macintosh

Z dyskiem sieciowym Synology bez przeszkód można uzyskać dostęp do danych niezależnie od tego, czy jest się użytkownikiem systemów Windows, Linux lub Mac. Użytkownicy Windows i Linux mogą korzystać z danych przechowywanych na Synology poprzez Sambę i FTP, użytkownicy Mac przez Sambę i AFP. Dzięki wsparciu dla Unicode, możliwe jest przechowywanie danych utworzonych w różnych językach. Dodatkowo dostępny jest komplet aplikacji dla urządzeń mobilnych - wspierane są systemy Android i Apple iPhone oraz iPad. Możliwe jest również zarządzanie dyskiem sieciowym przez urządzenia mobilne (Android / Apple). Więcej informacji ->

 

Serwer Synology RS2416+ jest modelem z serii RackStation umożliwiającym podłączenie 12 dysków twardych. Można stworzyć system RAID-0 zapewniający wysoką wydajność i możliwość przechowywania dużych plików, a także z RAID-1 pozwalający zwiększyć bezpieczeństwo. Dodatkowo możliwe jest stworzenie macierzy RAID 5 lub 6 - łączącej wydajność i bezpieczeństwa. Macierz może być rozbudowywana bez utraty danych. Można także dedykować wybrane dyski na tzw. dyski zapasowe, uruchamiane automatycznie w wypadku awarii pracujących.

 

Synology DSM 4.3 i każdy nowszy system zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa danych przy maksymalnie uproszczonym zarządzaniu. Możliwe jest tworzenie, migrowanie i zmiany trybów i rozmiaru macierzy "w locie". Dodatkowo możliwe jest pełne zarządzanie uprawnieniami i quotami każdego z użytkowników.

 

Dane techniczne dysku sieciowego Synology RS2416RP+

Procesor Intel Quad Core 2.4 GHz, C2538
Pamięc SDRAM 2GB DDR3 (1 kość), max. 6GB (2GB + 4GB)
Prędkość odczytu Windows 450 MB/sek
Prędkość zapisu - Windows 350 MB/sek
Dysk wewnętrzny 12 x 3,5" SATA, max wielkość dysku 8 TB
Złącza zewnętrzne 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x port rozbudowy
Wymiary i masa urządzenia 88 x 430 x 692 mm, 12.5kg
Złącze sieciowe 4 x RJ45 Gigabit ethernet z agregacją linków
Pobór mocy przez serwer z dyskiem 71W (praca) / 46W (hibernacja)
Głośność 41.5dB
Zasilanie 2 x 500W redundancja lub 1 x 500W (single)
Otoczenie pracy 5-35st. C, 5%-95% wilgotność
Chłodzenie 4 x 80x80mm (szybka wymiana)
System plików na dysków wewn. EXT 4 / EXT 3 / Synology Hybrid Raid (SHR)
Protokoły sieciowe CIFS, AFP, FTP, Telnet, SSH, NFS
Typ woluminu RAID 0,1,5,6,10 + dyski zapasowe
Max. ilość połączeń VPN 20 (łącznie dla OpenVPN i PPTP)
Ilość obsługiwanych kamer 40 (max. 480fps dla FullHD)
Max iSCSI Target 32
Max iSCSI LUN 256
Obsługa SSD caching tak - SSD trim
Wirtualizacja VMware vSphere 5, Windows 2012, Citrix
Zabezpieczony FTP / HTTPs tak
Max liczba kont użytkowników 2048 (max 256 grup)
Max ilość grup użytkowników 256
Max ilość jednoczesnych połączeń 512
Max liczba udziałów udostępnianych 256
Max liczba połaczen CIFS / FTP 512

 

ďťż

Synology EPA Care Pack

Gwarancja 3 lata, serwis door-door, wsparcie techniczne i wiele wiecej otrzymasz w ramach pakietu serwisowego. Nikt inny Ci takiej usługi nie zaoferuje. Zobacz tutaj...

 

Backup danych QNAP

Dla serwerów QNAP polecamy kompletne rozwiązanie backupu danych z serwerów i stacji roboczych dla biznesu, z centralnym zarządzaniem, wsparciem wirtualizacji, Exchange, Hyper-V, Active Directory, SQL Server. Wypróbuj za darmo Xopero dla Qnap ->

 

Backup danych - Ctera

Backup danych z komputerów i serwerów w firmie - centralne zarzadzanie, duże możliwości, prosta obsługa. Dedykowane serwery i oprogramowanie. Zobacz uniklane rozwiazania CTERA...

 

Rejestratory video QNAP

EPCam - kamera IP dla Synology i QNAP. Cena już od 319 zł. Obudowa zewn, IP65, matryca 2Mpix, PoE, 30fps dla 1920x1080 i wiele więcej. Zobacz kamery EPCam dla QNAP i Synology ->

 

Dyski twarde WD RED

Nowe dyski WD RED Pro pojemności do 6TB już dostępne w naszej ofercie. Dyski RED Pro dedykowane są dla dysków sieciowych i gwarantują wysoką wydajność i niezawodność. Zapytaj sprzedawcę o szczegóły i super cenę.

 

Tylko my oferujemy Ci pakiety EPA Care Pack- szybka pomoc techniczna, wydłużona gwarancja, door-door, serwis Next Business Day i wiele innych - sprawdź nasze wsparcie techniczne tutaj...

 

Zapraszamy do współpracy Firmy branży IT, integratorów systemów, sklepy komputerowe. Otrzymacie Państwo dostęp do naszego systemu on-line B2B i atrakcyjne warunki handlowe. Firmy prosimy o kontakt: 91-4315360 lub email: epa@epasystemy.pl

Nasze serwisy: || Dyski sieciowe Synology || Dysk sieciowy QNAP || Sklep KVM Aten || Kamery Etrovision || Kopia zapasowa z Ctera || Macierze dyskowe Qsan

Jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż sprzętu EE zobowiązani jesteśmy do informowania o jednostkowym koszcie gospodarowania odpadami KGO, który wynosi 0,35 zł/kg - jest to cena składowa towaru i nie stanowi kosztu dodatkowego. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że podane przez nas ceny oraz dane techniczne są wolne od błędów. Nieprawidłości opisów nie mogą być podstawą żadnych roszczeń. EPA Systemy Sp. z o.o. - KRS nr 0000241302, NIP 852-245-73-81.